Доктор радить, консультує, інформує

Про здоров'я наших дітей піклуються:

Гречуха Валентина Станіславівна - старша медична сестра

Телющенко Лідія Григорівна - старша медична сестра

ІНФЕКЦІЯ ХИЖА

Й НЕБЕЗПЕЧНА

До нас наближається епідемія грипу. Хвороба вже лютує в деяких східних та південних регіонах планети. Для неї характерне дуже швидке поширення.

Вчені-вірусологи у нас в Україні залишають надію на те, що дуже небезпечна хвороба прийде до нас трохи пізніше, затримається десь по дорозі через різкі коливання температури.

Спеціалісти характеризують нову епідемію як дуже хижу і небезпечну. Вся справа у тому, що принаймні до вірусів двох грипів – «Фуджіян» та «Шанхай» у нас немає імунітету, бо ці два різновиди зовсім нові на планеті і людина на них ніколи не хворіла. Особливо небезпечні вони для людей третьої групи крові. Всі ці люди будуть заражені інфекцією, але самі не завжди хворітимуть. Проте стануть носіями вірусу. Отож, ще невідомо для кого віруси небезпечніше…

Захворювання дуже перемінливі, бо власне, ми матимемо справу з мутантами, які утворилися від поєднання вірусів грипу людини і пташиним. За прогнозами вчених очікується високий відсоток смертності. Важливо не плутати звичайну застуду із грипом. Він починається дуже активно, ОДРАЗУ З ВИСОКОЇ ТЕМПЕРАТУРИ, ЩО СУПРОВОДЖУЄТЬСЯ ЛИХОМАНКОЮ, СИЛЬНИМИ БОЛЯМИ У КІСТКАХ, ГОЛОВНИМИ БОЛЯМИ. СлідАле ні в якому разі АНТИБІОТИКИя. Але вся біда у тому, що багато хто з нас лягає у ліжко тоді, коли вже й на ногах не стоїть. А піднімається, як тільки знизиться температура. Це дуже велика помилка. Адже головна біда від грипу – високий відсоток ускладнень. Грип тягне за собою пневмонію, серйозні ураження нервової системи, ускладнення серцевих хвороб, гіпертонічні кризи. Отож, до повного видужання не можна зневажливо ставитись до грипу. Особливо до цьогорічного.

Що ж робити? Лікарі пропонують ВЖИВАТИ БАГАТО ЦИБУЛІ І ЧАСНИКУ.

ЦИБУЛЯ – ВІД СЕМИ НЕДУГ

Цибулю, до якої ми так звикли, ростили з незапамякості, додайте 1 склянку меду. При ангіні приймайте по 1 стол. ложці щогодини протягом дня.

При кашлі очистіть 2 цибулини середнього розміру, дрібно нарізайте, додайте 1/4 склянки цукрового піску, 3-4 склянки води і варіть до густого сиропу. Пийте по 1 стол. ложці кожні 3 години. А, щоб від вас не пахнуло цибулею, з<span times="" new="" roman'"="">’<span times="" new="" roman'"="">їжте ядра волоського горіха.

Цибулю рекомендують при захворюваннях кишечнику, запорах, геморої. Свіжевижатий цибульний сік треба пити по 1 чайн. ложці 3-4 рази в день перед їжею, і проблем з кишечником не буде. Спечіть у духовці цибулину, очистіть, нарізайте, кладіть на серветку і прикладайте до гемороїдальних шишок на 5 хвилин.

КОРИСНА АРИФМЕТИКА

У 100 гр. цибулі є білки, вуглеводи (14 мг),

Вітаміни: З (10-30 мг), У1 (60 мг), У2, У6, Е,

РР; пантотенова кислота; ефірні олії;

фітонциди; мінеральні солі: калію,

фосфору, заліза, йоду; бактерицидна